Francesca Zappia

Eliza a její nestvůry

Její příběh je fenomén. Její život katastrofa. Ilustrovaný román o životě nejen na sítích.
Eliza je stydlivá a trochu divná holka. Snaží se splynout s davem a lidem se vyhýbá. Úplně jiný život ale žije ve virtuálním světě. Na internetu se z ní totiž stává anonymní tvůrkyně populárního komiksu Nestvůrné moře vystupující pod přezdívkou LadySouhvězdí. Eliza si vůbec neumí představit, že by se jí ve skutečném světě mohlo líbit tolik jako ve virtuálním. Tedy do chvíle, než do školy nastoupí fanoušek její tvorby Wallace. Rozumí si a Eliza začne přemýšlet, jestli by život offline nestál za zkoušku. Jenže pak vyjde její identita najevo a všechno, co vybudovala, se začne rozpadat.

 

O autorce

Francesca Zappia je mladá americká autorka románů Uvnitř mé hlavy a Eliza a její nestvůry a online románu na pokračování The Children of Hypnos. Vystudovala Indianapoliskou univerzitu a získala titul z počítačové vědy a matematiky.

O překladatelce

Anežka Dudková vystudovala několik oborů na FF UK, spojených s anglickým a českým jazykem. Působí na volné noze jako překladatelka, redaktorka a korektorka. Překládá většinou romány řazené do tzv. young adult literatury.

Recenze:

http://www.klubknihomolu.cz/158813/v-mori-jsou-nestvury/

Překladatel: Anežka Dudková
Nakladatel: CooBoo
Počet stránek: 352
Formát knihy: 145 x 205

Eliza a její nestvůry

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy