Alex Bellos, Ben Lyttleton

Fotbalová škola

Fotbalová škola, to je škola, v níž se žáci ve všech předmětech zabývají jen fotbalem, a také kniha plná fotbalového hýření, žebříčků, výsledků, překvapujících faktů a zajímavostí o tomto sportu. Dá se hrát fotbal i na Marsu? A co když se chce fotbalistovi během hry čurat? Fotbaloví fanoušci každého věku i teprve zájemci o tuto hru se dozvědí spoustu neuvěřitelných a zábavných informací o fotbale. A nečekaně dojde v této škole i na matematiku, přírodovědu, ekonomii a další předměty.

Listování knihou zde.

Alex Bellos (*1969), britský novinář a matematik, působil jako korespondent Guardian a Observer v Brazílii. Autor prací o Brazílii, zejména o brazilském fotbalu a také prací z oblasti matematiky a popularizace vědy.

O překladateli

Michal Prokop (1970), překladatel z angličtiny, absolvoval sociologii na Filozofické fakultě UK a později ještě doplňkové studium pro soudní tlumočníky na Právnické fakultě UK. Od roku 2007 působí jako soudní překladatel a tlumočník. V oblasti literárních překladů má za sebou přibližně osmdesát knih (ze známějších autorů například od Fredericka Forsytha, Nicka Hornbyho nebo Michaela Crichtona).

Ilustrátor: Sike Gerrel
Překladatel: Michal Prokop
Nakladatel: Pikola
Počet stránek: 208
Formát knihy: 200 × 302

Kniha vyhrála v této kategorii:

Překladová část - c) literatura faktu pro děti a mládež

Fotbalová škola

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy