Liliana Fabisińská

Houby – Podivuhodné skutečnosti ze života hub

Přijměte pozvání do úchvatného světa dosud neobjevených organismů! Jsou všude.... na souši, ve vodě, pod zemí, na stromech, v našem trávicím traktu, v lednici i na naší pokožce. Mohou být jedovaté i léčit, dosahovat neuvěřitelných cen, svítit a vábit elfy – alespoň podle některých pověstí. Houby jsou úžasné organismy, a přitom o nich víme tak málo. Vyrábějí se z nich lampy, židle, peněženky, stavějí se z nich domy… A kdo ví, k čemu všemu je bude ještě možné využít – vždyť dodnes se podařilo popsat asi jen 7 procent druhů hub. Jsou to nejvíce podceňované, avšak nejrozmanitější a nejzáhadnější organismy na naší planetě.

Listování knihou zde.

Liliana Fabisińská (1971) polská novinářka, autorka divadelních her, knih pro děti a mládež, v češtině vyšly knihy ze série Klinika U bolavé tlapky: Babočka, která neumí létat a Riki má štěňátka (2016).

O překladatelce

Marta Harasimowicz (1986) absolventka literární vědy na FF UK, redaktorka časopisu Nový prostor, divadelní kritička, překladatelka z polštiny, přeložila například velkoformátovou naučnou knihu pro děti Včely (2017) od Piotra Sochy či Řecké mýty pro děti (2017) od Grzegorze Kasdepke.

Ilustrátor: Asia Gwis
Překladatel: Marta Harasimowicz
Nakladatel: Pikola
Počet stránek: 96
Formát knihy: 280 × 342

Houby – Podivuhodné skutečnosti ze života hub

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy