Honza Smolík

Inspektor Hopkins zasahuje

Dějiny mohly proběhnout úplně jinak – Karel IV. mohl být otráven, Marco Polo mohl na své cestě do Číny zmizet a Jan Žižka mohl být poražen hned ve své první bitvě. Naštěstí je tu Tajná společnost hlídačů historie a její agent inspektor Hopkins, který s pomocí svého parního chronoportu pokaždé přijde včas a uvede věci na pravou míru. Vyzkoušejte si svůj postřeh a důvtip při řešení více než čtyř desítek detektivních příběhů z nejrůznějších historických období. Určitě se pobavíte a dozvíte se věci, o kterých jste možná neměli ani tušení.

Kniha získala v roce 2019 cenu Muriel v kategorii Nejlepší komiks pro děti.

Listování knihou zde.

O autorovi

Jan Smolík (1965), ilustrátor, komiksový kreslíř, scenárista a lektor; absolvoval obor výtvarná výchova na PedF UK v Praze. Tvoří ilustrace a hádanky pro dětské časopisy, kreslí komiksy  autorské i podle zadaných námětů a scénářů, ilustruje knihy, učebnice, pracovní listy a výukové materiály, hravě vzdělávací weby i výstavní panely. Pořádá komiksové dílny pro děti a besedy o komiksu pro děti i dospělé. Z knižní tvorby pro děti uveďme např. Šimonovy pracovní listy, Senzační reportáže Elvíry Pobrkané, Husité, Řemesla, Vynálezce Alva, Jak se staví město, Viktorka a vesmírná dobrodružství (Zlatá stuha 2015 za nejlepší komiks).

Recenze:
Pavel Mandys, iLiteratura.cz, 9. 2. 2019, dostupné zde.

Nakladatel: Pikola
Počet stránek: 104
Formát knihy: 200 × 292

Inspektor Hopkins zasahuje

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy