Marie Štumpfová

Klárka a noční zahrada

Autorská kniha Klárka a noční zahrada je výjimečná podmanivou, tajuplnou atmosférou, kterou se Marii Štumpfové podařilo navodit omezenou, nikoli však omezující barevnou paletou růžových, fialových a modrých tónů. Téma strachu a jeho překonání zpracovává jemným, delikátním způsobem, ve vzájemné symbióze textové a obrazové složky.

Klárka nemůže spát. A tak pozoruje zahradu za oknem. Je tam tma. A spousta podivných zvířat, záhadných stínů a strašidelných zvuků. Klárka se tmy bojí. Ale jen do té doby, dokud jí na pomoc nepřiletí můra a neprovede jí čarokrásnou letní nocí a tajuplnou zahradou.

Kniha o tom, že na vlastní strach je nejlepší si sáhnout.

Ilustrátor: Marie Štumpfová
Nakladatel: Portál
Počet stránek: 32

Kniha vyhrála v této kategorii:

Výtvarná část - a) knihy pro mladší děti

Klárka a noční zahrada

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy