Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ

Speciální rukou psané a ilustrované vydání. Doma knihy neměli. Když v sedmnácti dostala výtisk Malého prince, příběh ji natolik uchvátil, že si jej začala přepisovat a sama ilustrovat. Tak vznikl unikátní umělecký artefakt, který se snažil vydavatel co nejvěrněji reprodukovat. Jedno z nejvydávanějších děl světové literatury tak dostává dosud nevídanou podobu.

O autorce:

Věra Jandourková (*1948) je česká ilustrátorka a výtvarnice. Absolvovala střední uměleckou školu v Turnově. Od 70. let pravidelně vystavuje, na kolektivních výstavách i samostatně. Spolupracovala s časopisem Sluníčko, Mateřídouška, Čtyřlístek a s hudebním vydavatelstvím Supraphon. V roce 1991 jí vyšla knížka Cesta k Betlému, která byla oceněna Zlatou stuhou v kategorii výtvarná tvorba. Speciální rukou psané a ilustrované vydání Malého prince vyšlo v listopadu 2016 v nakladatelství Práh.

Ukázka ilustrací z knihy zde

Ohlasy:
Judita Matyášová, lidovky.cz, 10.1. 2017, dostupné zde.

 

Metodické listy ke knize, které vznikly v rámci Čtenářských klubů, naleznete zde.

 

Ilustrátor: Věra Jandourková
Překladatel: Zdeňka Stavinohová
Nakladatel: Práh
Počet stránek: 56
Formát knihy: 230 x 310

Malý princ

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy