Jack Baxter, Joshua Faudem

Mike’s Place

Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu

Grafický román Mike’s Place je originálním ztvárněním a výpovědí o skutečné tragické události z 30. dubna 2003, která změnila životy mnoha lidem. Autoři a zároveň hlavní postavy příběhu použili formu grafického románu - komiksu. Využili faktu, že popisovaná událost byla prvotně zachycena autentickou kamerou, která dala vznik úspěšnému dokumentu Blues by the Beach a zároveň informací z následného vyšetřování celé události, které pomohlo objasnit příčinu nesmyslného teroristického aktu. Jeden z autorů je nezávislým newyorským filmařem a producentem, druhý je filmovým dokumentaristou a kameramanem. Ve spojení s uznávaným ilustrátorem a karikaturistou tím vzniklo dílo na pomezí filmu a komiksu s hlubokým příběhem.

O autorech: 

Jack Baxter je newyorský filmař a novinář na volné noze. Napsal, produkoval a režíroval kontroverzní a kritikou uznávaný film Bratr ministr: atentát na Malcolma X (Brother Minister: The Assassination of Malcolm X). Se svou ženou Fran Strauss-Baxterovou jsou koproducenty snímku Blues na pláži (Blues by the Beach), jenž získal několik významných ocenění.
 

Joshua Faudem je americko-izraelský dokumentarista, absolvent pražské FAMU. Natočil, produkoval a režíroval řadu výraznýchdokumentárních snímků a televizních pořadů v Izraeli, Evropě a Severní Americe. Je režisérem oceňovaného dokumentu Blues na pláži (Blues by the Beach).

O ilustrátorovi:

Koren Shadmi je ilustrátor a karikaturista. Jeho grafické romány vyšly ve Francii, Itálii, Španělsku, Izraeli a USA. Za své ilustrace obdržel několik ocenění od Asociace ilustrátorů (Society of Illustrators) a Charles Burns zařadil jeho práce do své antologie Nejlepší americké komiksy roku2009 (The Best American Comics 2009).

 

 

Ilustrátor: Koren Shadmi
Překladatel: Lenka Bukovská
Nakladatel: Aligier
Počet stránek: 190
Formát knihy: 156 × 221

Mike’s Place

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy