Annabel Pitcherová

Mlčeti zlatá rybka

Tess původně neměla v úmyslu úplně přestat mluvit. Jenom jí došla řeč, a kdo by se jí taky mohl divit? Když v patnácti letech zjistíte, že vám celý život lhali a váš táta ve skutečnosti není ten, kdo vás vychoval, ale úplně neznámý cizinec, může se stát, že těžko hledáte slova, kterými své pocity vyjádřit. Po počátečním šoku Tess rychle přijde na spoustu slov, která by mohla říct rodičům, babičce, nejlepší kamarádce, spolužákům, kteří ji šikanují, učiteli matematiky, kterého by za tátu brala hned, i nejhezčímu klukovi v severní Anglii – ale jednodušší je nakonec zůstat zticha a během pátrání po pravdě si povídat jen s panem Rybkou...

O autorce

Britská autorka knih pro děti a mládež vystudovala anglickou literaturu na Oxfordské univerzitě. V literatuře na sebe upozornila hned prvním románem Moje sestra žije na krbové římse, za nějž byla nominována na prestižní cenu Carnegie Medal a na několik dalších cen. Její druhý román Ketchup Clouds získal knižní ocenění Waterstones Children’s Book Prize.

 

Listování v knize zde.

Ohlasy a recenze:

http://zaostrenonaknihy.blogspot.com/2019/07/recenze-mlceti-zlata-rybka-annabel.html

Překladatel: Barbara Hajná
Nakladatel: #booklab
Počet stránek: 352
Formát knihy: 130 x 210

Dokumenty ke stažení:

Mlčeti zlatá rybka

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy