David Walliams

Nejhorší děti na světě 3

Jste připraveni setkat se s nejhoršími dětmi na světě? V třikrát deseti příbězích se seznámíte s třemi desítkami těch nejhorších kluků a holek. Třeba s Žofkou, která se chce celý den jen válet a koukat na telku. Nebo se Slintou Samem, Brečivou Bertou, Vejtahou Vítězslavem, Panovačnou Patricí, Jedovatým Joštem a spoustou dalších dětí, které se kvůli svým zlozvykům nebo nepěkným vlastnostem často dostanou do pěkného průšvihu. Původně britský herec a scénárista, dnes oblíbený spisovatel David Walliams umí psát tak báječně a vtipně, že jeho knihy si mezi dětmi okamžitě získaly velkou popularitu, a dnes už byly přeloženy do více než padesáti jazyků a prodávají se v desítkách milionů výtisků. Walliams bývá označován za moderního Roalda Dahla. Z dalších titulů jmenujme např. Babička drsňačka, Pan Smraďoch, Ďábelská zubařka, Příšerná teta aj.

K oblibě v českém prostředí samozřejmě velkou měrou přispěl i kongeniální překlad zkušené Veroniky Volhejnové.

 

O překladatelce

Veronika Volhejnová (*1962) je spisovatelka, novinářka, překladatelka z angličtiny. Vystudovala na Katedře žurnalistiky FF UK, zpočátku se věnovala zejména zahraniční politice, posléze se soustředila zejména na překládání jak literatury pro dospělé, tak pro děti a mládež. Přeložila více než 60 titulů významných anglicky píšících autorů a autorek, mezi něž patří např. Isaak Asimov, Arthur C. Clarke, Jerome K. Jerome, Edgar A. Poe, Mark Twain. Je rovněž překladatelkou oblíbených sérií pro děti – Artemis Fowl, Letopisy Narnie, Deník malého poseroutky. V roce 2012 byla nominována na Zlatou stuhu za překlad knihy Emily Strange. Divná a divnější.

Ilustrátor: Tony Ross
Překladatel: Veronika Volhejnová
Nakladatel: Argo
Počet stránek: 288
Formát knihy: 145x200

Dokumenty ke stažení:

Nejhorší děti na světě 3

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy