Petr Stančík

O díře z trychtýře

Už jste četli pohádku, jejiž hlavní hrdinka vůbec není? Teď máte možnost. Artová kniha spisovatele Petra Stančíka a výtvarnice Toy Box vypráví napínavý příběh osamělé díry, která v gastrokosmu jedné kuchyně hledá planetu, na které žijí její kamarádky. Kniha je výjimečná i tím, že je do ní provrtaná opravdová díra, skrze níž můžete třeba vyfukovat bubliny nebo pít limonádu brčkem. Text doprovází 40 krásných celostránkových ilustrací, takže na své si přijdou i děti, které ještě nedovedou číst. Teď máte možnost pomoci této unikátní knize na svět a vydat se s ní na dobrodružnou cestu plnou fantazie a vůně čerstvě umleté kávy.

O autorovi zde.

O ilustrátorce:

Toy Box vystudovala literaturu na Literární akademii Josefa Škvoreckého a scénografii na DAMU. Je autorkou několika vlastních divadelních představení (Bouře a Pustina v klubu Cross) a vystavovala na mnoha společných i samostatných výstavách u nás i v zahraničí. Za svůj knižní debut Moje kniha Vinnetou (2015) obdržela cenu Zlatá stuha a ocenění Muriel. Věnuje se komiksu, ilustraci a streetartu, její práce pravidelně vychází v časopisu Nový Prostor.
 

Recenze:
Vojtěch Matocha, iLiteratura.cz , 27.4. 2017, dostupné zde.

Ilustrátor: Toy Box
Nakladatel: Argo
Počet stránek: 64
Formát knihy: 178 x 235

O díře z trychtýře

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy