Alex T. Smith

Pan Tučňák a ztracený poklad

První díl vtipných příběhů pana Tučňáka, profesionálního dobrodruha a detektiva. Pan Tučňák je, jak už jeho jméno napovídá, tučňák. Není to ovšem jen tak ledajaký tučňák, ale profesionální dobrodruh! Má švihácký klobouček, sbalenou svačinku a nemůže se dočkat, až se vrhne na svoje první opravdické dobrodružství. Proto není divu, že když ho majitelka místního muzea požádá o pomoc, hned se chopí příležitosti. Podaří se panu Tučňákovi a jeho věrnému pavoučímu parťákovi Emilovi najít ukrytý poklad? A co si počnou, když se ukáže, že takové dobrodruhování není vůbec nic lehkého a na cestě k pokladu číhá spousta nebezpečí?

 

Alex T. Smith (*1985) je britský autor a ilustrátor knih pro děti, za něž již získal i několik ocenění. V češtině vychází jeho oblíbená série o pejsku Brunovi (Bruno na horách, Bruno u moře, Bruno v cirkuse atd.).

 

O překladatelce

Jana Hejná (*1984) je překladatelka z angličtiny, která již převedla do českého jazyka několik desítek titulů, zejména z oblasti dětské literatury, ale i literatury pro dospělé. Je například překladatelkou již zmiňované dětské série Bruno, či úspěšné dívčí série Deník mimoňky.

Ilustrátor: Alex T. Smith
Překladatel: Jana Hejná
Nakladatel: Mladá fronta
Počet stránek: 208
Formát knihy: 140 x 215

Pan Tučňák a ztracený poklad

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy