Emma Pecháčková Hanzlíková

Pilot Pírko

Jaké to je, když neumíte létat? Pro člověka asi nic neobvyklého, ale pro ptáka, navíc z rodiny slavného poštovního holuba, je to PROBLÉM. Kniha Holub Kolumb (Meander 2013) představila dobrodružný příběh zamilovaného holuba putujícího světem kamkoli ve stopách půvabné slavice Edith a rodinná sága nyní pokračuje. Tentokrát ale cestování křížem krážem po mapě značně ubude. Kolumbův synek Pírko se totiž na rozdíl od svých sourozenců nedokáže odlepit od země. Tento hendikep, který ve světě ptáků znamená konec jakékoliv kariéry, však Pírko dokáže proměnit v geniální podnikatelský plán…. Holub se špatnou koordinací letu, ale bravurními vědomostmi, se naučí ovládat všechny páčky a tlačítka v kokpitu, a stane se tak spásou pro tučňáky, pštrosy i kivi. A nakonec se i věčně mrzutý Holub Kolumb svým nejmladším synem u kolegů rád pochlubí.

 

Listování v knize zde.

 

O autorce

Emma Pecháčková Hanzlíková (*1990) absolvovala bakalářské dějiny umění a sinologii na FF UK, teorii umění na VŠUP a program asijského umění na School of Oriental and African Studies v Londýně. Dlouhodobě se věnuje propojování asijských a evropských kultur. Připravila mj. fotografické výstavy v újezdském Ateliéru Josefa Sudka, kurátorsky se podílela na řadě výstav kulturní zóny 8smička v Humpolci. Kromě Pilota Pírka (2019) vydala dvě knihy pro děti: Holub Kolumb (2013) a Hvězdy pražské zoo (2015, s Jiřím Dědečkem).

 

O ilustrátorce

Petra Josefína Stibitzová (*1988) absolvovala ateliér ilustrace a grafiky na VŠUP. Ilustrovala např. povídkové pásmo Kočky a jiné příběhy o strachu (Argo, 2016) Milady Mašinové a ztvárnila i její trojdílný komiks Mor (Lipnik, 2015–2016). Do komiksového formátu převedla příběh o stromu Pajasan (Meander, 2016) Vratislava Brabence, ilustrovala Tajemství Oblázkové hory (Labyrint, 2018) Báry Dočkalové. Mimoto ilustruje publikace a pracovní sešity pro nakladatelství Cesta domů, vytváří plakáty a doprovodné materiály pro festivalové nebo charitativní akce.

Ilustrátor: Petra Josefína Stibitzová
Nakladatel: Meander
Počet stránek: 56
Formát knihy: 180 x 215

Pilot Pírko

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy