Gianumberto Accinelli

Pod hladinu

Laudatio

Kdo se skrývá v hluboké modři oceánu? Jak se jmenují všichni tvorové, kteří ho obývají? A proč je i oceán prostředím, které musíme chránit? To vše se dočteme v překladu Jana Ctibora, který se ponořil do hlubin přírodovědné modři a čtenáře jí provází se zachováním věcných informací, které originál nabízí. Jeho překlad je baterkou, která nám svítí až na samotné mořské dno a odhaluje jeho tajemství. Za to si zaslouží ocenění.

Anotace

Co a kdo se skrývá v modré hlubině? Jaké tvory bychom tam mohli potkat? Oceán je plný zajímavých a někdy dokonce podivných stvoření. Knížka ti ukáže, jaká jsou a jak hluboko ve vodě žijí. Neencyklopedická kniha provází malého čtenáře zdánlivě nekonečnou mořskou hlubinou. Barva stránek se postupně mění s tím, jak postupujeme hlouběji a hlouběji.

Překladatel: Jan Ctibor
Nakladatel: Portál
Počet stránek: 80
Formát knihy: 297 x 228

Kniha vyhrála v této kategorii:

Překladová část - c) literatura faktu pro děti a mládež

Pod hladinu

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy