Robin Král

Rekomando

Leporelo s ručně lepenými spoji, které se dá složit do podoby poštovního balíku, a proto číst veršovaný příběh Robina Krále správně popořadě není samozřejmost (podobně jako je tomu u „domečkového“ leporela Ferdinande!)

Zatímco zvenku balíku si počteme o jeho popleteném putování po půlce světa až na skautský tábor v Čechách, uvnitř nalezneme nejen věci, které táborníkům poslala babička, ale také dobrodružství při hledání zapomenutého dárku od pradědečka.

Sítotiskové ilustrace Nikoly Logosové zvenku decentně laděné do pískové barvy zámořských balíků se uvnitř promění v syté modro-červeno-zelené obrázky doplněné obtisky listů. Netopýr na klíček, divočák s bublifukem i systém tajemných podzemních jeskyní, to všechno dělá z Rekomanda knížku, která potěší nejen humornou zápletkou a svižnými verši, ale už jen sama svým vzhledem.

O autorovi:

Robin Král (*1981) absolvoval estetiku na FF UK a scenáristiku na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde nyní působí jako pedagog. Zaměřuje se především na poezii pro nejmenší. Svět dětských tužeb a fantazií zachytil v poetických pásmech Šimon chce být krotitelemZ Kroměříže do Paříže a v netopýří hříčce Ferdinande! Vytváří či překládá písňové texty, spolupracuje mj. s Divadlem Spejbla a Hurvínka (hry Hurvínek mezi oslyJak s Máničkou šili všichni čerti) a s kapelou Toxique.

O ilustrátorce:

Nikola Logosová (*1992) studuje obor ilustrace na VŠUP a je členkou hudebního dua Gauner. Věnuje se komiksu, grafice, plakátu a tvorbě šperků. S Robinem Králem výtvarně spolupracovala už na knížce Pohádka o Opuštěněti. Se spisovatelem Markem Šindelkou spolupracovala na komiksu Jaro a vytvořila i vlastní obrazovou verzi románu Ladislava Fukse Pan Theodor Mundstock.

Ilustrátor: Nikola Logosová
Nakladatel: Běžíliška
Počet stránek: 12
Formát knihy: 210 x 210

Rekomando

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy