Jakob Wegelius

Sally Jones a dopis od mrtvého

Vydejte se na dobrodružnou cestu kolem světa s neohroženou gorilou Sally, která vás zavede z lisabonského přístavu přes světová moře až na dvůr indického mahárádži. Poté, co je Sally společně s kapitánem jejich lodi vlákána do pasti, musí bojovat o holý život. Kapitán je odsouzen za vraždu, kterou nespáchal, a tak se ho Sally snaží za každou cenu zachránit. Jenže tentokrát má proti sobě opravdu mocné nepřátele. Uspěje?
Velkolepý příběh o nezlomném přátelství je již druhou autorovou knihou s gorilí hrdinkou Sally v hlavní roli.

Jakob Wegelius (*1966) pochází ze Švédska. Vystudoval literaturu a filozofii. Knihy pro děti nejen píše, ale také si je sám ilustruje. Za svou tvorbu již získal mnohá ocenění, jak ve Švédsku, tak v zahraničí, například na knižním veletrhu ve Frankfurtu v roce 2017 prestižní německou cenu Deutschen Jugendliteraturpreis. V češtině dosud vyšlo: Legenda o Sally Jones (2016) a Sally Jones a dopis od mrtvého (2018).

O překladatelce

Helena Stiessová (*1980), překladatelka ze švédštiny, studovala na FF UK, působila několik let na švédském velvyslanectví v Praze. V roce 2015 se přestěhovala do Švédska a začala pracovat v Českém centru. Překládá a píše články do českého designového časopisu SOFFA. Je překladatelkou populárních detektivních románů od Henninga Mankella. Z knih pro děti přeložila sérii pro dívky o koních od Pii Hagmarové.

Překladatel: Helena Stiessová
Nakladatel: Albatros
Počet stránek: 484
Formát knihy: 145 x 205

Kniha vyhrála v této kategorii:

Překladová část - b) beletrie pro mládež

Dokumenty ke stažení:

Sally Jones a dopis od mrtvého

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy