Nicola Yoonová

Slunce je také hvězda

Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny, které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního.

Nicola Yoonová vyrůstala na Jamajce a v Brooklynu, její prvotina Všechno, úplně všechno (česky 2015) se stala brzy po vydání mezi knihami pro dospívající bestsellerem.

O překladatelce

Sára Foitová (*1990) žije střídavě v Londýně, v Izraeli, v Praze a na cestách. Na londýnské UCL vystudovala obor Language and Culture, zajímá se o roli jazyka v politických a kulturních ideologiích. Slunce je také hvězda je její první knižní překlad.

Překladatel: Sára Foitová
Nakladatel: CooBoo
Počet stránek: 328
Formát knihy: 130 x 200

Dokumenty ke stažení:

Slunce je také hvězda

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy