Martina Komárková

Tarbíci a Marabu II

Pokračování hravé komiksové knížky podle úspěšného večerníčku. S tarbíky Tomem, Týnou a jejich kamarádem Maličkým marabu se vydáváme do světa, který se přes všechnu svou exotičnost v mnohém podobá tomu našemu. Malí tarbíci mají podobné starosti i radosti jako děti: chtějí si vzít domů zvířátko, vydat se do světa, naučit se létat, být velcí a silní, a samozřejmě se jim nelíbí, když jim rodiče něco přikazují. Při svých výletech potkávají zvířátka, která obývají africkou přírodu: přičinlivou veverku, tajemného kruhochvosta, bystrou žabku či vykutáleného bércouna, a poznávají, co jsou vlastně zač. 
První díl komiksu Tarbíci a marabu byl nominovaný na Zlatou stuhu 2013 v kategorii knih pro mladší děti.

O autorce

Martina Komárková (*1963), spisovatelka, básnířka a scénáristka, vystudovala bohemistiku na FF UK. Pracovala například jako nakladatelská redaktorka, novinářka či ředitelka kulturního domu v Jičíně. Věnuje se tvorbě scénářů pořadů pro Českou televizi, mezi nejznámější patří Tarbíci a marabu I. a II. Roku 2008 vydala knihu pro děti O pastelce bez barvy.

O ilustrátorce

Barbora Dlouhá (*1960), česká výtvarnice a režisérka, především známá jako autorka animovaných videoklipů, znělek, trikových filmů a seriálů pro děti. Vystudovala loutkářství na DAMU a poté animovanou tvorbu na FAMU. Od roku 1993 spolupracuje s Českou televizí, nejnověji na seriálu Tarbíci. Některé z příběhů převedla do podoby komiksu a vydala knižně pod názvy Tarbíci a marabu I. a II.
 

Recenze:
Pavel Mandys, iLiteratura.cz, 22. 9. 2018, dostupné zde.

Ilustrátor: Barbora Dlouhá
Nakladatel: Dlouhá Barbora
Počet stránek: 120
Formát knihy: 196 × 260 mm

Kniha vyhrála v této kategorii:

Komiks pro děti a mládež

Tarbíci a Marabu II

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy