Věra Hudáčková Barochová

Terezka a Ušáček

Terka je jedináček, takže když dostane za vysvědčení malého králíčka, je nadšená. Konečně bude mít doma živého kamaráda. Starat se o zvířátko ale není jen tak. Bude se muset naučit, co může takový králík jíst, vymýšlet mu zábavu, cvičit ho a postarat se o něj i ve chvílích, kdy onemocní. Terka je ale šikulka a všechno to zvládne. Čtěte pozorně, třeba se vám její vyprávění bude jednou hodit!

 

Listování v knize zde.

O ilustrátorce

Eva Sýkorová-Pekárková (*1958) vystudovala VŠUP v ateliéru Filmové a televizní grafiky u prof. Jágra. Zabývá se ilustracemi a animovaným filmem. Ilustrovala mnoho knih pro děti, spolupracuje s řadou českých nakladatelství a časopisů pro děti. Za ilustrace ke knize Sněhurka a sedm trpaslíků (Brio, 1997) a ke knize Králík Fiala (Edice ČT, 2011) získala Zlatou stuhu. Je také autorkou kreseb k večerníčku O kachně Matyldě, za který byla oceněna na filmových festivalech ve Zlíně a Třeboni. Dále ilustrovala například knihu básniček Pes nám spadla (Mladá fronta, 2012), dále Policejní křeček (Albatros, 2013), Taková medvědí rodinka (Knižní klub, 2014), Kráva a dědeček (Meander, 2015) či Velká medvědí cesta (Pikola, 2017).

Ilustrátor: Eva Sýkorová-Pekárková
Nakladatel: Fragment
Počet stránek: 80
Formát knihy: 140x205

Terezka a Ušáček

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy