Kateřina Blažková

Tymián z Oxary

Podaří se obyčejné holce zachránit fantastický svět? V knížkách je možné všechno. O tom se Justýna už brzy přesvědčí. Jednoho večera se v jejím pokoji objeví kluk se jménem vonícím po tymiánu a žádá ji o pomoc. A to, co se stane pak, je vážně jízda: Přímo do podmořské říše, kterou ve své knize stvořil spisovatel Louskáček. Zemřel však před jejím dopsáním, takže v knížkovém světě zavládl chaos a začalo se šířit zlo. A napravit to má právě Justýna. Musí příběh dokončit a dát mu řád. Než se tak ale stane, čeká ji i Tymiána nejedna těžká zkouška. Projdou začarovanými stezkami, setkají se s mluvící mapou i jinými podivuhodnými tvory, ocitnou se na hodinové hoře, v bitvě i na pláních časomírů. Vydejte se do Oxary s nimi! Stačí otevřít knížku a…
Kateřina Blažková ve své nové knize originálně propojila fantasy žánr s reálným příběhem o potřebě přátelství, o mezilidských vztazích a mateřské lásce.

 

O autorce

Kateřina Bažantová (*1973) má zatím na svém kontě trilogii sci-fi příběhů pro děti: Nalin Algabram (Thovt, 2009), Prázdniny s Nalou (Thovt, 2011) a Nalin návrat (Alfa-Omega, 2016). Mimozemšťanka Nala a její pozemští kamarádi v nich zažívají dobrodružství na Zemi i ve vesmíru.

 

O ilustrátorce

Nanako Ishida (*1979), japonská výtvarnice žijící v České republice, je absolventkou Univerzity v Tokiu a VŠVU v Bratislavě (v ateliéru Dušana Kállaye). Zabývá se tvorbou grafiky, ilustrací i autorských knih. Ilustrovala například knihy Ukradený prsten (Albatros, 2017) či Ukradené štěně (Albatros, 2018) od Ivany Peroutkové, Naše ukolébavky (Albatros, 2016) Josefa Krčka. Za ilustrace k Všehoknize (Albatros 2013) Guuse Kuijera byla nominována roku 2014 na Zlatou stuhu.

Ilustrátor: Nanako Ishida
Nakladatel: Argo
Počet stránek: 256
Formát knihy: 162 x 230

Tymián z Oxary

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy