Eva Papoušková

Vombat Jirka zachraňuje

Kdo zachrání zvířátka, když v australské přírodě vypukne požár? Přece statečný, neohrožený vombat Jirka! Zrovna si vyhrabal nový tunel, a to se mu náramně hodí – všechna zvířátka jím dovede do bezpečí na druhou stranu. Klokana Freda, myšku Lízu, ježuru Belu, koalu Lálu, a dokonce i svoje úhlavní nepřátele, lišku Vilhelmínu a tasmánského čerta Huberta. A když se pak spustí déšť, všichni si z radosti společně zatancují!

O autorce

Eva Papoušková je známá především jako autorka scénáře k rodinnému seriálu Pojišťovna štěstí. Autorsky se podílela také na filmové pohádce Řád saténových mašlí, večerníčku O Kanafáskovi, na celovečerním filmu Coming Home (Cesta domů) nebo na dokumentu Prisoner of the Paradise (Zajatec ráje), který byl roku 2003 nominován na Oscara.
Roku 1995 Eva Papoušková absolvovala na pražské FAMU s prací Hodiny před slávou, za niž následně získala cenu Maxim. Na základě jejího absolventského scénáře vznikl film, který počátkem roku 2008 vstoupil do kin pod názvem Svatba na bitevním poli. Euromedia Group vydala stejnojmennou knihu, jejíž součástí jsou fotografie z natáčení.

O ilustrátorce

Galina Miklínová je česká režisérka, výtvarnice animovaných filmů a ilustrátorka. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a také animovaný film na Humberside University v Británii. Pro Českou televizi připravila Večerníček O Kanafáskovi, v roce 2016 pak měl v kinech premiéru její celovečerní film Lichožrouti. Ten v následujícím roce vyhrál mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu. V nakladatelství Albatros Galina Miklínová ilustrovala první čtyři díly Harryho Pottera, oblíbenou knížku Kosprd a Telecí nebo Strašidýlko Strášu

Ilustrátor: Galina Miklínová
Nakladatel: Pikola
Počet stránek: 32
Formát knihy: 246 x 215

Vombat Jirka zachraňuje

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy