Regina Schwarz

Než řeknete hody hody!

Tato kniha obsahuje: 853 vajec, 325 kuřat a nespočet dalších detailů k objevování, rozpustilé ilustrace a veselé verše vtipné tak, že budete brečet smíchy. 

To je práce, to je shonu! Aby taky ne, velikonoční zajíček totiž musí jako každý rok pomalovat a poschovávat snad bambiliony vajíček. Jak jen to asi dělá? Pojďte se podívat! 

O zábavu se vám postarají slípky jogínky, čerstvě vylíhnutí superhrdinové, kapela rockerháčů, zaječí skejťáci, lišák se sennou rýmou nebo tur (se zálibou v túrování), na něhož jsou všechny rychlostní limity krátké, a při všem tom zmatku se spolu pod vedením velikonočního mistra čile pustí do práce. 

O překladatelce

Kateřina Klabanová se narodila roku 1973 v Ostrově nad Ohří jako Kateřina Svobodová. Zde také absolvovala gymnázium, mezi lety 1994 – 2000 studovala na Ústavu Translatologie FF UK – angličtinu/němčinu. Od roku 2012 je ve Výboru Obce překladatelů a v porotě Překladatelské soutěže Jiřího Levého. Od roku 2014 působí jako zástupkyně Obce překladatelů v Evropské radě asociací literárních překladatelů CEATL. Překládá z angličtiny a němčiny.

Ilustrátor: Ina Hattenhauer
Překladatel: Kateřina Klabanová
Nakladatel: Host
Počet stránek: 32
Formát knihy: 215 × 300 mm

Než řeknete hody hody!

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy