Tim Flannery

Podivní, divocí, úžasní

Zapomeňte na klasickou encyklopedii plnou notoricky známých skutečností!

Profesor Tim Flannery už dokázal mnohé: objevoval nové živočichy, vykopával kosti dinosaurů nebo se potápěl v řekách plných krokodýlů. Zároveň zná odpovědi na tyto otázky: Opravdu existují zombie medúzy? Která zvířata jedí hovínka? A proč to vlastně dělají?! Mohou ti upíři vysát krev? Který hmyz pije slzy? Tato cesta do hlubin zvířecí říše je nabitá překvapivými informacemi a vtipnými ilustracemi. Během ní se budete smát nahlas… i šklebit odporem!

O překladatelích

Anděrová Romana, prom. biol. (*1951, Praha) absolvovala Přírodovědeckou fakultu UK v Praze (obor systematická zoologie). V Zoo Praha pracovala již za studií, od roku 1968 jako chovatelka a průvodkyně. Po ukončení studia nastoupila do kulturně-výchovného, později výchovně vzdělávacího oddělení. Zpočátku komplexně v rámci zoo zajišťovala mimoškolní východu dětí a mládeže, spolupráci s mládežnickými organizacemi a další poradenskou a metodickou činnost. Mimo to se věnovala i pedagogické činnosti (SOU v Praze – Čakovicích), podílela se na vedení pedagogických praxí a diplomových prací studentů PřF UK a PedF UK, úzce spolupracovala s Pedagogickým ústavem a mnoha dalšími výchovně vzdělávacími institucemi. Od samého začátku působení v pražské zoo se podílela na organizování přírodovědných soutěží, jako je SOČ (středoškolská odborná činnost), Zlatý list a Biologická olympiáda, v jejíž organizační struktuře pracuje dosud (místopředseda Ústřední komise BiO a vedoucí pracovní skupiny C, D). Pedagogická činnost zaměřená na prostředí zoologické zahrady se odrazila i v oblasti spolupráce s ostatními zoo. V 70. a 80. letech předávala zkušenosti z pražské zoo kolegům v německých i dalších evropských zoologických zahradách, od roku 1997 byla rovněž členem mezinárodní asociace zoopedagogů IZE a v 90. letech působila jako předseda asociace zoopedagogů v rámci UCSZ.

Překladatel: Romana Anděrová, Martin Anděra
Nakladatel: Fragment
Počet stránek: 256
Formát knihy: 190 x 254 mm

Podivní, divocí, úžasní

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy