Maria Ana Peixe Dias, Inês Teixeira do Rosário

Venku - Průvodce po tajemstvích přírody

Kolem nás je tolik věcí, které stojí za objevení. A taky tolik otázek. Kdo tu zanechal kůži a proč? Jak se pohybují žížaly? A mají nos? Proč ptáci zpívají ? Žijí u nás želvy? K čemu jsou rostlinám květy? Proč spí netopýři hlavou dolů?  Jak vznikají mořské vlny? Proč je nebe modré? Jak to vypadá tam VENKU? Odpovědi na ně (a na spoustu dalších) najdeš v téhle knížce. A kromě nich i plno nápadů, kam se vydat, čeho si všímat, co si vzít s sebou (a čemu se vyhnout) a taky malý atlas živočichů, rostlin a kamenů, se kterými se můžeš setkat... Nezapomeň si ji vzít s sebou, až se vydáš na objevnou výpravu do světa přírody...

O překladatelce

Barbora Müllerová se narodila v Táboře, kde dnes i žije. Vystudovala portugalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Během studií strávila rok v portugalském Portu. Po ukončení studia pracovala několik let na velvyslanectví Portugalska. Nyní je překladatelkou portugalštiny na volné noze. Pro Baobab přeložila knihu Uvnitř – Průvodce hlubinami mozku. Podílí se na činnosti Sousedské univerzity Septem Artes.

Ilustrátor: Bernardo P. Calvalho
Překladatel: Barbora Müllerová
Nakladatel: Baobab
Počet stránek: 352
Formát knihy: 225 x 169 mm

Kniha vyhrála v této kategorii:

Překladová část - c) literatura faktu pro děti a mládež

Venku - Průvodce po tajemstvích přírody

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy