Roald Dahl

Vilda a pidipískové

Maminka Vildovi přísně zakazuje chodit ven z domu, a už vůbec se nesmí vydávat do temného hvozdu kousek za zahradní brankou. Co myslíte, že se tedy jednoho dne stane? Ano, správně. Vilda udělá přesně to, co má zakázáno! Další úžasné dobrodružství od oblíbeného autora Roalda Dahla je určeno dětem od 6 let.

O překladatelce

Lucie Šavlíková (1970) je literární redaktorka, překladatelka a autorka dětských knih. Podílela se na několika projektech zaměřených na čtenářskou gramotnost a iniciovala vznik ojedinělých metodických příruček k dětským knihám.

Narodila se v roce 1970 v Praze a už od základní školy ji provázelo studium jazyků. Nejprve to byla francouzština, později ještě angličtina. Tuto jazykovou kombinaci také vystudovala na Katedře překladatelství a tlumočnictví (dnes Ústav translatologie) na FF UK.

Již od studií se ve volném čase věnuje překládání, redigování a občas i psaní. Po mateřské dovolené působila v magazínu 100 + 1 zahraniční zajímavost jako zástupce šéfredaktorky a posléze jako redaktorka dětské literatury v nakladatelství Albatros, Mladá fronta, Euromedia. Působí v organizačním výboru výroční ceny Zlatá stuha. V roce 2018 vydala svou první dětskou knihu Černobílé prázdniny (nakladatelství Portál). Nyní je na volné noze.

Recenze zde

Ilustrátor: Quentin Blake
Překladatel: Lucie Šavlíková
Nakladatel: Pikola
Počet stránek: 104
Formát knihy: 202 × 262 mm

Vilda a pidipískové

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy