Madeleine Finlay

Brouci k snídani

Všichni víme, jaké dopady mají na planetu Zemi klimatické změny. Leckdy ale netušíme, jaké geniální, i když často podivné, nápadité a zároveň užitečné způsoby, jak vyřešit problémy našeho životního prostředí, vědci vymýšlejí.

 

Podíváme se společně na náš jídelní stůl, do školy, do parku i na farmu a ukážeme si, jak by některé z jejich výstředních a převratných vynálezů mohly fungovat v každodenním životě. Zábavné ilustrace doslova nabité zajímavostmi a informacemi ukazují, jak by mohla vypadat zelenější budoucnost.

Překladatel: Háta Kreisinger Komňacká
Nakladatel: Práh
Počet stránek: 80
Formát knihy: 252x316

Brouci k snídani

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy