David Böhm

TEĎ: Než dočteš tuto větu, narodí se na zemi 21 dětí

Kniha Davida Böhma se zabývá časem. Ale jak už jsme u jeho autorských knih zvyklí, nepojímá knihu jako výčet faktů. Ilustrace se vzájemně doplňují s texty, jeho koncept je důmyslný i vtipný. I přesto, že si autor klade náročné otázky, jako například jaký je smysl času, jak se proměňuje jeho vnímání v průběhu dějin nebo jak různé okolnosti mění jeho subjektivní vnímání, kniha nepůsobí těžkopádně, ale naopak velmi hravě a svěže. Tomu napomáhá významnou měrou grafické zpracování, které se stává součástí ilustrací, i knižní zpracování.

 

Proč si často někdo myslí, že ho nemá?

Kdo vymyslel hodinky?

Jak dlouho trvá TEĎ?

Knížka o čase. O tom, jak se proměňuje jeho vnímání. Co trvá dlouho a co krátce. Co chceme stihnout a co většinu života děláme. Co to je čas pro žraloka, jepici nebo zeměkouli. Knížka o uvědomování si, které se vždycky děje TEĎ, a o tom jak neplýtvat vesmírem.

Ilustrátor: David Böhm
Nakladatel: Labyrint
Počet stránek: 112
Formát knihy: 149x210

Kniha vyhrála v této kategorii:

Literární část (Původní česká slovesná tvorba) - c) literatura faktu pro děti a mládež

TEĎ: Než dočteš tuto větu, narodí se na zemi 21 dětí

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy