Peter Stamm

Proč bydlíme za městem

Jedna rodina, možná podobná té vaší, se stěhuje z místa na místo. Jednou žijí na strýčkově klobouku, na střeše kostela nebo na Měsíci, jindy zase v kině nebo v domě se třemi telefony. Jejich cesta širým světem je krásná a podivuhodná. Neztrácejte čas otázkami, co je skutečné a co vymyšlené, a přidejte se! Poznejte, kde se nachází to nepopsatelné místo zvané domov.

 

Poetické vyprávění Petera Stamma doprovázejí obrázky oceňované ilustrátorky Jutty Bauer. Kdykoli se při společném čtení necháte jejich příběhy unést, objevíte spolu s dětmi něco nového.

Ilustrátor: Juta Bauer
Překladatel: Marta Eich
Nakladatel: Albatros
Počet stránek: 40
Formát knihy: 250x250

Proč bydlíme za městem

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy