Elli Woollardová

Ezop o zvířátkách, Rudyard Kipling o zvířátkách

Ezop o zvířátkách

Zatímco Ezopův život je zahalen tajemstvím, jeho příběhy o zvířatech, která jednají jako lidé, jsou celosvětově známé. Jde o jedny z nejstarších poučných příběhů vůbec. Traduje se, že Ezop byl otrokem ve starověkém Řecku a díky svému skvělému vypravěčskému umění získal svobodu. Nikdo neví, zda byl skutečnou postavou, nebo jde jen o pseudonym jiného spisovatele či skupiny spisovatelů, kteří zaznamenali jeho bajky. Dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety, přinášejí jeho bajky radost, ale také důležitá morální poselství malým i velkým čtenářům. Tahle knížka je představuje velmi neotřele, s velkou hravostí a vtipem, což zajisté velmi oceníte, ať už jste dítě, anebo dospělák.

Rudyard Kipling o zvířátkách

Tyto humorné povídky o zvířátkách z pera klasika Rudyarda Kiplinga, autora světoznámé Knihy džunglí, dělají radost malým čtenářům po celé generace a dočkaly se již mnoha nejrůznějších zpracování. Spisovatel je původně vyprávěl své dceři každý den před usnutím, později vyšly časopisecky a posléze také knižně. Naše novinka je verzí šitou přesně na míru současným dětem. Úžasné ilustrace plné komických postaviček i situací doprovázejí nápadité, vtipné verše. V knížce se mimo jiné dozvíte, jak velbloud přišel ke svému hrbu, proč má nosorožec tak vrásčitou kůži nebo proč mají sloni dlouhý chobot. K půvabným veršovaným příběhům i veselým obrázkům se budete bezpochyby rádi vracet!

Ezopovy bajky i povídky Rudyarda Kiplinga, autora legendárních Knih džunglí, jsou zajisté k dostání v mnoha a mnoha vydáních. Tyto novinky jsou ale verzí šitou přesně na míru dnešním dětem a určitě zaujmou a potěší i leckterého dospěláka. Ideální způsob, jak ratolestem nenásilně a zábavně zprostředkovat klasiku!

Elli Woolardová, oceňovaná autorka originálních obrázkových knih a básniček pro děti, pojala osvědčená díla po svém a současným malým čtenářům je představuje s velkým vtipem.

O překladateli

Robin Král je absolventem oboru estetika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a oboru tvorba textu a scénáře na Vyšší odborné škole při Konzervatoři Jaroslava Ježka. Kromě básniček pro děti i dospělé píše především písňové texty. Spolupracuje například s Divadlem Spejbla a Hurvínka nebo s kapelou Toxique. S jeho tvorbou pro děti se čtenáři mohli setkat v časopisech Sluníčko a Můj Vláček. Několikrát byla jeho tvorba oceněna Zlatou stuhou (2014 Ferdinande!, 2016 Vynálezárium, 2019 Pozor, doktor!, 2020 Tonča a krasojezdec), v roce 2016 získal Magnesii Literu (Vynálezárium).

Ilustrátor: Marta Altésová
Překladatel: Robin Král
Nakladatel: Ella & Max
Počet stránek: 96
Formát knihy: 200 x 270 mm

Kniha vyhrála v této kategorii:

Překladová část - a) beletrie pro děti

Ezop o zvířátkách, Rudyard Kipling o zvířátkách

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy