Štěpánka Sekaninová

Nezapomenutelné události

Milníky lidské historie v ilustrované publikaci pro zvídavé školáky. Existují události, které se odehrávají každý den a nikdo se nad nimi ani nepozastaví. A pak jsou tu historické momenty, které se nesmazatelně otiskly do života všech lidí. Objevy, výpravy, katastrofy, bitvy a revoluce, které ovlivnily chod dějin, si nyní s dětmi můžete prohlédnout na řadě výpravných dvoustránkových ilustrací. Vydejte se napříč historií prozkoumat slavné příběhy, na které by se nikdy nemělo zapomenout!

O autorce

Štěpánka Sekaninová vyrostla a své dětství strávila v kolínských rovinách Polabské nížiny. Ze srdce Čech ji osud zavál do srdce Moravy. Na FF MU vystudovala Český jazyk a historii. Ještě během studií začala pracovat v ČT Brno, kde jako redaktorka zpravodajství procestovala a poznala každý kout Jihomoravského regionu. Ze zpravodajství později přešla na dramaturgii zábavných a dětských pořadů brněnského studia. Vzhledem k tomu, že Štěpánka miluje knihy a celý svůj život touží psát, nezaváhala ani minutu, když se jí na její další životní cestě naskytla příležitost pracovat jako literární redaktorka v Albatros Media. A tak píše, je obklopena nádhernými knihami a plní si svůj dětský sen… 

O ilustrátorce

Vytváří konceptuální ilustraci užitou pro velkou škálu projektů. Věnuje se tištěné i digitální ilustraci, od novinové a časopisecké tvorby přes beletristické obálky a dětské knihy až po tvorbu vizuálních stylů. Studovala na pražské UMPRUM v ateliéru ilustrace a mezi její ocenění patří prestižní výběr na Bologna Children Book Fair 2014 s knihou O Slonovi, který se bál výšky. Vytváří kolekci autorských ilustrovaných printů, které jsou zastoupeny v lokálních i zahraničních galeriích. Mezi její knihy patří například Nezapomenutelné události (2021), Nasycení pětitisícového zástupu (2021) či Velká kniha Jedu (2020).

Ilustrátor: Anastasia Stročkova
Nakladatel: Albatros/B4U
Počet stránek: 52
Formát knihy: 240x320

Nezapomenutelné události

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy