Ester Stará

Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem

Chrochtík a Kvilkalka na cestě za blýskavým prasátkem je nadčasová a srozumitelná pohádka s poselstvím, ve které nechybí humor, napětí ani láska. Výpravné poetické ilustrace plné zvířátek jsou ozvláštněny komiksovými bublinami a podpořeny dynamickou grafickou úpravou. Strukturovanost textu a odlišení jednotlivých rolí přivede ke čtení i začínající čtenáře, probudí chuť ke čtení.

O autorce:

Ester Stará pracuje jako speciální pedagožka a logopedka a zkušenosti z praxe využívá i při psaní knih zaměřených na komunikační dovednosti dětí, např. Žvanda a Melivo a Mařenka už říká Ř! Její pohádky A pak se to stalo! získaly od Internationalen Jugendbibliothek v Mnichově ocenění White Raven.

O ilustrátorce:

Martina Matlovičová vystudovala animovanou tvorbu na VŠMU v Bratislavě. Věnuje se malbě na dřevo a ilustrování knih. Za ilustrace knih Drevený tato a Tracyho tygr získala Zlaté jablko na Bienále ilustrací v Bratislavě. Její knižní tvorba byla několikrát oceněna v soutěži Nejkrásnější knihy Slovenska. 

Ohlasy:

http://www.iliteratura.cz/Clanek/30921/stara-ester-matlovicova-martina-chrochtik-a-kvikalka-na-ceste-za-blyskavym-prasatkem

Ilustrátor: Martina Matlovičová
Nakladatel: Nakladatelství 65. pole
Počet stránek: 64
Formát knihy: 250 x 227

Kniha vyhrála v této kategorii:

Literární část (Původní česká slovesná tvorba) - a) beletrie pro děti
Výtvarná část - a) knihy pro mladší děti

Dokumenty ke stažení:

Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy