Renáta Fučíková

Antonín Dvořák

O Antonínu Dvořákovi můžeme bez nadsázky říct, že je nejslavnějším Čechem. Byl autorem nejhranějších skladeb v dějinách hudby, vychoval celou generaci svých následovníků v Čechách i ve Spojených státech, je symbolem české kultury pro celý svět. Tato kniha nás provází životními osudy hudebního génia, pracovitého a pokorného člověka, jenž nade všechnu slávu miloval svou rodinu a svůj domov. 

O autorce:

Renáta Fučíková (*1964) vystudovala VŠUP, ateliér ilustrace a grafiky. Od roku 1988 se věnuje ilustrační tvorbě, a v poslední době i tvorbě autorské. Výtvarně zpracovala například pohádky bratří Grimmů, H. Ch. Andersena a Oscara Wildea, čínské, arabské či keltské pohádky, ilustracemi doprovodila mimo jiné Staré pověsti české a moravské Aleny Ježkové či Krajiny domova Václava Cílka.

Realizovala několik autorských knih jako Vyprávění ze Starého zákona (1996), Vyprávění z Nového zákona (1997), Tomáš Garrigue Masaryk (2006) a Jan Amos Komenský (2008), či Hus a Chelčický. Příběh jejich doby

Dosavadním vrcholem její tvorby je objemná Historie Evropy (2011, ve spolupráci s Danielou Krolupperovou), kde autorka sleduje řetěz událostí z evropských dějin v názorné kombinaci obrazu a slova. 

Ilustrátor: Renáta Fučíková
Nakladatel: Práh
Počet stránek: 56
Formát knihy: 323 x 246

Kniha vyhrála v této kategorii:

Výtvarná část - c) literatura faktu pro děti a mládež

Antonín Dvořák

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy