Rob Reger a Jessica Grunerová

Emily Strange - Divná a divnější

 

Emily Strange:

13 let. Schopna vidět vám až do žaludku, kdyby se jí zachtělo. Ale spíš ji najdete, jak si dává dvacet se svými čtyřmi kočkami nebo jak se věnuje své podivné zahrádce plné plevele nebo jak provádí sousedům neškodné žertíky, dokud nežadoní o milost, nebo jak navštěvuje své dávné předky pomocí časostroje sestaveného z nanuků a kytarových strun.

Je to:

1.šílená vědkyně

2.milovnice koček

3.malířka nástěnných fresek

4.vynálezkyně golemů a golemek

5.spazmo-virtuózní kytaristka

6.nepřekonatelná skejtařka

7.prohnaná potížistka

8.krotitelka duchů

9.řešitelka záhad

10.mistryně neškodných žertíků

11.extrémní prokrastinátorka

12.šťastná samotářka

13.jedinečná osobnost

…a teď tu jsou takové dvě.

O autorovi:

Tvůrce komiksové postavičky Emily Strange. Vznikla roku 1991. Rob použil Emily jako motiv na trička. Tato trička se stala fenoménem a dokonce vznikli i komiksy o této dívce.

Ilustrátor: Rob Reger a Buzz Parker
Překladatel: Veronika Volhejnová
Nakladatel: CooBoo
Počet stránek: 216
Formát knihy: 145 x 195

Emily Strange - Divná a divnější

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy