ed. Scarlett Curtisová

Feministky nenosí růžovou a jiné lži

Inspirativní sbírka 52 esejí známých žen, pro které feminismus něco znamená. Feminismus: dnes hodně diskutované téma. Co ale vlastně toto slovo na F znamená? Známé ženy ukazují svoji vlastní cestu k osobnímu chápání feminismu. Úvahy, životní příběhy, básně, zážitky a názory spojené s ženským hnutím i s každodenním životem chtějí překlenout propast mezi akademickými esejemi a feministickými hashtagy. Svými myšlenkami přispěly mimo jiné Emma Watsonová, Keira Knightleyová, Bridget Jonesová a za české feministky Lucie Zelinková.

 

O autorce

Scarlett Curtisová (*1995), britská spisovatelka a aktivistka, začínala jako blogerka a brzy přispívala do význačných deníků i časopisů jako The Guardian, Elle Magazine, The Times. V roce 2017 založila feministickou skupinu The Pink Protest, která se věnuje osvětové činnosti a boji za práva žen. Sborník esejů Feministky nenosí růžovou… se po vydání dostal na první příčky žebříčku bestsellerů a vynesl autorce několik ocenění.

 

O překladatelce

Nika Exnerová vystudovala kromě překladu v Ústavu translatologie FF UK také etnologie. Hodně a ráda cestuje. Překládáním z angličtiny se zabývá od roku 2010.

Překladatel: Nika Exnerová
Nakladatel: CooBoo
Počet stránek: 344
Formát knihy: 145 x 205

Dokumenty ke stažení:

Feministky nenosí růžovou a jiné lži

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy