Miroslav Pošta

Himálajské pohádky

Vydejte se do zemí na střeše světa a začtěte se do pohádek, které se tu odnepaměti vypravují. Pojďte mezi nebetyčné himálajské štíty, na rozhlehlé tibetské planiny, do Ladaku k řece prýštící ze lví tlamy, k bhútánským průzračným jezerům a do sikkimských bambusových hájů.
33 příběhů vybral a přeložil Miroslav Pošta, ilustrovala Lenka Jasanská. Kniha je opatřena i slovníčkem, také můžete proniknout do tajemství tibetských znaků.

O autorovi:

Miroslav Pošta je překladatel z anglického a švédského jazyka, odborník na titulkování. Vystudoval angličtinu na Ústavu translatologie FF UK.

O ilustrátorce:

Lenka Jasanská (*1964), česká výtvarnice a ilustrátorka, vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou, působila a působí jako artdirektorka a grafická designerka doma i v zahraničí, stojí za grafickými návrhy významných zakázek jak ze světa reklamy, tak literatury.

Ilustrátor: Lenka Jasanská
Nakladatel: Verzone
Počet stránek: 156
Formát knihy: 170 x 200

Kniha vyhrála v této kategorii:

Nakladatelský počin

Himálajské pohádky

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy