Iva Petřinová

Hravý průvodce Prahou

Dostat děti ven dá někdy pěknou práci. Když ale máte chytrého pomocníka, který běžnou procházku promění v objevitelskou výpravu, máte vyhráno! Hravý průvodce Prahou – to je 19 výletů, které vás zavedou na Pražský hrad, Kampu, Hradčany, Petřín, Vyšehrad nebo do Židovského a Starého Města. Obsah je připraven na míru rodinám s dětmi, takže pověsti a informace o historii či památkách jsou zpracovány tak, aby zaujaly. Nechybí hravé úkoly a kvízové otázky. Knížku využijí nejen rodiče, ale i učitelé či vychovatelé. Inspirace k obohacení školní výuky totiž nikdy není dost!
Střízlivá barevnost knihy působí klidným a vyrovnaným dojmem. Autor vede čtenáře kolem důležitých staveb, neopomine ani historické postavy z různých dob a jejich příběhy. Dělá to věcně,vtipně a přehledně.

O ilustrátorovi

Vojtěch Šeda (*1985) je ilustrátor a autor komiksů. Absolvoval ilustraci a grafiku na UMPRUM. Jeho práce jsou zastoupeny mimo jiné v publikacích Generace Nula: Český komiks 2000–2010 (2010) a Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století (2011). Podílel se na edukativní simulaci Československo 38–89 (2012) a s kolektivem Motiv vytvořil interaktivní komiks Murat (2014). Ilustroval komiksové knihy Jak se stal Havel prezidentem (2015), Spolkla mě knihovna (2017) a Hrdinové: Největší příběhy české kopané (2017). Pravidelně kreslí pro komiksovou revue Bublifuk.
 

Ilustrátor: Vojtěch Šeda
Nakladatel: Fragment
Počet stránek: 288
Formát knihy: 167x239

Kniha vyhrála v této kategorii:

Výtvarná část - c) literatura faktu pro děti a mládež

Hravý průvodce Prahou

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy