Ilustrace, nominované na cenu Zlatá stuha 2015, se představily na Zlín Film Festivalu31.5. 2015

 

 

Letošní ročník Zlín Film Festivalu byl 55. v pořadí. Tak dlouho už trvá tradice přehlídek filmů pro děti a mládež. 
Do nabídky aktivit pro malé návštěvníky festivalu se tentokrát vedle filmových projekcí včlenilo i připomenutí toho nejlepšího, co v původní české ilustraci vzniklo během posledních 10 let. Reprodukce ozdobily několik prostor Zlínského zámku: ochoz prvního patra a sál výtvarných činností. Ilustrace všech letošních nominovaných (jejich jména najdete na webu Zlatá stuha v Archívu i v Aktualitách) se spojily s obrázky od slavných a oceňovaných autorů, jakými jsou Petr Sís, František Skála, Petr Nikl, Michaela Kukovičová, Eva Volfová a mnozí další, třeba někteří z členů Klubu ilustrátorů.

Výstavu doplnila čtení z nominovaných knih (autorky Petra Braunová a Renáta Fučíková) a výtvarná dílna (ilustrátorka Eva Chupíková). 
Zlínskou prezentaci ceny Zlatá stuha podnítila spisovatelka a scénáristka Eva Papoušková, celou výpravu uspořádala a do Zlína doprovázela předsedkyně organizačního výboru Zlatá stuha, Lucie Šavlíková. Tým Zlaté stuhy se ve Zlíně setkal i s rodinou Klimešových, která zvítězila v soutěži Zlaté dítě. 

 

 

Ilustrace, nominované na cenu Zlatá stuha 2015, se představily na Zlín Film Festivalu

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy