Petra Štarková

Jak to chodí v lidské hlavě

Cílem knihy je zprostředkovat dětem co nejpřitažlivější formou základní povědomí o psychologii, a to tak, aby byly informace co nejsnáze pochopitelné i pro nejmladší čtenáře. Jednotlivé kapitoly se věnují například našemu vnímání, citům a pocitům, pozornosti, paměti, učení apod. Celým textem se prolíná příběh kluka Filipa, který tematicky a zábavnou formou doplňuje příslušné odborné informace. Čtenáře při četbě provází mozek Filipa – hlavního hrdiny. Kniha je určená především dětem školního věku, ale ocení ji i jejich rodiče a pedagogové. Petra Štarková je psycholožka, autorka článků, povídek, fejetonů a pohádek. Publikovala v řadě časopisů včetně Psychologie Dnes. Přednáší ve školách.


O autorce:

Petra Štarková (*1975), psycholožka a autorka sci-fi a fantasy povídek, odborných a populárně naučných článků, fejetonů a knih pro děti. Spolu s Ivonou Březinovou vytvořily v nakladatelství Albatros ediční řadu Má to háček. Hrdiny této edice jsou vždy děti s nějakým problémem nebo psychickou poruchou. Kromě psaní se věnuje soukromé psychologické praxi.

O ilustrátorovi:

Libor Drobný (*1984) vystudoval Filmovou školu ve Zlíně, obor Výtvarné zpracování animovaného filmu, a poté Univerzitu Tomáše Bati, fakultu Multimediálních komunikací, obor Klasická animace. Pracoval na rozmanitých projektech v oblasti ilustrace, animace, kreativní grafiky, prostorové tvorby, digitální fotografie. Ilustroval například obrázkové knihy Velká knížka Praha pro malé vypravěče (2017) a Velká knížka Farma pro malé vypravěče (2018).
 

Ilustrátor: Libor Drobný
Nakladatel: Portál
Počet stránek: 96
Formát knihy: 200 x 230

Jak to chodí v lidské hlavě

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy