Renáta Fučíková

Jakub a hvězdy

Novodobé mýty inspirované hvězdnou oblohou

Odnepaměti lidé pozorují hvězdy, seskupují je v souhvězdí, dávají jim jména a vymýšlejí si k nim příběhy.
Stejně si v této knize vymýšlejí příběhy i rodiče malého Jakuba, aby mu pomohli rozhodovat se v životě správně.
Spisovatelka a ilustrátorka Renáta Fučíková se inspirovala kulturami z celého světa, aby vytvořila zcela novou mytologii vážící se ke dvanácti znamením zvěrokruhu. Každý příběh si vás ihned získá svou magickou atmosférou, krásným jazykem plným barev, chutí i vůní, a nádhernými ilustracemi. A všechny příběhy dohromady ukazují, že jakkoli časově či zeměpisně jsou od sebe lidé vzdáleni, prožívají stále stejné radosti i starosti.

Nezapomeňte večer zvednout hlavu a podívat se k nebi. Naši hrdinové – statečná Brí, zbrklý Aplun, šikovný Jákob, krásná Kašape a osm dalších – tam čekají, až si přečtete jejich podivuhodná dobrodružství.

O autorce: 

 

Renáta Fučíková (*1964) vystudovala VŠUP, ateliér ilustrace a grafiky. Od roku 1988 se věnuje ilustrační tvorbě, a v poslední době i tvorbě autorské. Výtvarně zpracovala například pohádky bratří Grimmů, H. Ch. Andersena a Oscara Wildea, čínské, arabské či keltské pohádky, ilustracemi doprovodila mimo jiné Staré pověsti české a moravské Aleny Ježkové či Krajiny domova Václava Cílka.

Realizovala několik autorských knih jako Vyprávění ze Starého zákona (1996), Vyprávění z Nového zákona (1997), Tomáš Garrigue Masaryk (2006) a Jan Amos Komenský (2008), či Hus a Chelčický. Příběh jejich doby

Dosavadním vrcholem její tvorby je objemná Historie Evropy (2011, ve spolupráci s Danielou Krolupperovou), kde autorka sleduje řetěz událostí z evropských dějin v názorné kombinaci obrazu a slova. 

Ohlasy:

http://www.topzine.cz

http://www.reflex.cz

 

Ilustrátor: Renáta Fučíková
Nakladatel: Mladá fronta
Počet stránek: 240
Formát knihy: 255 x 280

Jakub a hvězdy

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy