Ester Stará

Jedééém!

Jedééém, ale taky letíme a plujeme! V patách nám je cestovatelka Elka. Moucha, která fotí všechno, co vidí. Naskočte s ní do náklaďáku, ponorky nebo třeba rakety a objevujte překvapivá tajemství i ukryté poklady. Bláznivou jízdu si můžete zopakovat i na přiložené mapě, která je spolu s jedenácti dopravními prostředky k vystřižení součástí kreativního balení. Interaktivní knížka s odklápěcími okénky, výraznými ilustracemi a vtipnými říkankami seznamuje hravou formou nejmenší čtenáře s nejrůznějšími dopravními prostředky.

O autorce

Ester Stará (*1969) píše knihy pro děti a zároveň pracuje jako speciální pedagožka, logopedka. Své zkušenosti využívá jak v publikacích zaměřených na rozvoj komunikačních dovedností dětí např. Mařenka už říká Ř (65. pole, 2012), Povíš mi to? (Mladá fronta. 2015), Žvanda a Melivo (Knižní klub), tak při psaní pohádek a příběhů. Získala řadu ocenění, například Zlatou stuhu za knihu Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem (65. pole, 2012). Její kniha pohádek A pak se to stalo! (Albatros, 2010) byla zařazena do prestižního mezinárodního katalogu White Ravens. Z jejích dalších knih jmenujme Dušinka, víla věcí (65. Pole, 2013), Jak se Josífek s Jožinkou ztratil a nevěděl o tom (Mladá fronta, 2015), Koho sežere vlk? (65. pole, 2017), Největší přání (65. pole, 2017), Šedík a Bubi (Pikola, 2018) či sbírku básniček pro děti Každý bulí nad cibulí (Paseka, 2017).

O ilustrátorce

Marie Urbánková (1995) ilustrátorka, animátorka, studuje v ateliéru filmové a televizní grafiky na VŠUP v Praze. Ilustrovala knihu Tajemství za sněhovým knírkem (2017) Milady Rezkové, Trable s tátou (2018) Jany Klimentové, Jedééém (2018) Ester Staré. Spolupracuje s časopisem Raketa.


Recenze:
Jitka Nešporová, iLiteratura.cz, 10. 1. 2019, dostupné zde.

Ilustrátor: Marie Urbánková
Nakladatel: POP-PAP
Počet stránek: 30
Formát knihy: 210 x 210

Jedééém!

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy