Stanislava Reschová

Ježkovy voči a jiné pohádky

To bylo překvapení, když zlodějíčci Chytrouš a Hlupík poznali, že vyhlédnutý dům k lupu patří čarodějnici Nočnici! A jak se podivil kominík, co dokázaly upředené ponožky od černé kočičky? Co udělali tři přátelé, když jejich loď přepadli piráti? A co musela podstoupit princezna Zarděnka, aby vyléčila sestřičku Neštovici? Ježkovy voči, to se musí zjistit! 

Kniha získala 1. místo v druhém ročníku literární soutěže o nejlepší původní moderní pohádku, vyhlášené nakladatelstvím Albatros v roce 2010.

O autorce:

Stanislava Reschová (*1964) se psaní věnovala již v dětství. Svá studia však později zaměřila na biologii, v roce 1992 promovala na brněnské Veterinární a farmaceutické univerzitě. Mnoho let pracuje ve výzkumu, ve virologické laboratoři. Před časem se pokusila navázat na literární činnost, kterou v dětství tak brzy opustila. V roce 2010 se zúčastnila s rukopisem Ježkovy voči a jiné pohádky druhého ročníku literární soutěže nakladatelství Albatros – a vyhrála. Psaní už neopustila a věnuje mu volné chvíle.

O ilustrátorce:

Katarína Ilkovičová (*1982) narozená v Prešově se po skončení stidia grafiky na Akademii výtvarných umění v Krakově věnovala grafickému designu. Od roku 2007 ilustrovala ve spolupráci s nakladatelstvími na Slovensku i v Čechách řadu knih. 

Ilustrátor: Katarína Ilkovičová
Nakladatel: Albatros
Počet stránek: 80
Formát knihy: 163 x 238

Ježkovy voči a jiné pohádky

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy