Eva Chupíková

Moje hrady a zámky

Zábavný interaktivní průvodce po 4 významných památkách Čech a Moravy!

Po velmi úspěšných interaktivních knihách Můj prázdninový deník a Moje rodinné album tentokrát nabízí autorka rodičům a dětem, aby si udělali výlet na čtyři významné historické památky České republiky – hrad Karlštejn, město a zámek Telč, hospital Kuks a klášter v Kladrubech.
Kniha, která má formu deníku, je podnětným společníkem, průvodcem i inspirací. Na děti v ní čekají základní informace, ale hlavně velké množství neotřelých úkolů, které jim pomohou vytvářet si kladný vztah k jednotlivým památkám, ale i k historii jako takové - vystřihovánky, 3D model, karetní hra, rodokmen Karla IV., mapky, plánky, prostor na zápisky, fotky, vstupenky a další ...

Po vyplnění, vystříhání, nalepení a vybarvení zůstane dětem (a jejich rodičům) krásná památka na zajímavé výlety.

O autorce: 

Eva Chupíková (*1974 v Ružomberoku), ilustrátorka, grafička a textilní výtvarnice. Ilustračně doprovodila několik knih Daniely Krolupperové, a posléze se začala věnovat čistě autorské tvorbě. V nakladatelství Mladá fronta vydala čtyři úspěšné interaktivní tituly - Můj prázdninový deník, Moje rodinné album, a nejnověji kuchařský zápisník Čáry máry v kuchyni od jara až do zimy. Kniha Moje hrady a zámky vychází z velkorysého projektu průvodců po památkách pro děti s pastelkami a úkoly, které Eva Chupíková vydává ve svém nakladatelství Hranostaj. 

 

Ilustrátor: Eva Chupíková
Nakladatel: Mladá fronta
Počet stránek: 72
Formát knihy: 210 x 240

Moje hrady a zámky

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy