Peter Chrisp

Nejpodivuhodnější objevitelské výpravy všech dob podle Koumáků

Koumáci, dobře známí z knížek Jak bylo skoro všechno vynalezeno, Jak funguje neuvěřitelné lidské tělo, Nejúžasnější atlas celého širého světa, Největší intergalaktický průvodce vesmírem a Fantastická příručka přírodních věd se tentokrát věnují postupnému objevování a mapování světa, od starověkých plavců přes Vikingy po slavné objevitele a cesty k nejen k neznámým kontinentům, ale obecně dál a výš za hranice lidských možností (Marco Polo, Jindřich Mořeplavec, španělští konkvistadoři, Amerika, Austrálie, Afrika, Severní a jižní pól, vrcholky hor, vesmír...).

O autorovi:

Peter Chrisp (narozený 20 května 1958) je britský autor dětských knih o historii. S více než šedesáti knih vydaných, jeho práce obsahují různé Blitzkrieg! , Dorling Kindersly je starověký Egypt Odhalení a starověkém Římě Odhalení , španělské Dobytí Nového světa , a mnoho dalších.

On nejprve začal psát historii poté, co pracoval na mši pozorování archiv na University of Sussex . Pracoval také jako spisovatel na on-line "Ikony Anglie" projektu.

Až na jeho publikace v literatuře, je také umělec, vystavoval sbírky svých karikatur a ručně kreslených pohlednic v Brighton Festival. Je notorický divadelní a koncertní návštěvník, a během Edinburgh Festival se pravidelně ukazuje tři pohledy na den. Sbírá originální umělecká díla, a je fanoušek Eric Ravilious a Jonny Hannah a další.

V současné době pan Chrisp působí jako jeden z Brighton je kulturní přikládá Lewes . To je věřil, že je velmi čestné místo. On je také mluví jako o možné budoucí starosta města Brighton.

Ilustrátor: Lisa Swerlingová a Ralph Lazar
Překladatel: Naďa Špetláková
Nakladatel: Universum Euromedia
Počet stránek: 64
Formát knihy: 260 × 309

Nejpodivuhodnější objevitelské výpravy všech dob podle Koumáků

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy