Štěpánka Sekaninová

Nezapomenutelné sportovní události

Sport a sportovní hry provázejí lidstvo již odnepaměti. Není nad to pořádně se rozhýbat a poměřit své síly. Velká řádka sportovních momentů zůstala navěky ztracená propadlišti dějin, ovšem jsou i takové momenty ze světa sportu, které nebudou nikdy zapomenuty. Ať už se jedná o fenomenální vítězství a výkony, mimořádné okamžiky, ale bohužel i okamžiky tragické. Pojďme si na 23 výpravných dvoustránkových ilustracích připomenout některé z nich.

O autorce

Martin Krkošek studoval v Ateliéru ilustrace Jiřího Šalamouna a Juraje Horvátha, později v Ateliéru animovaného filmu Jiřího Barty na VŠUP v Praze (2002 - 2008). V roce 2007 absolvoval stáž v Ateliéru grafiky u Jiřího Lindovského na AVU v Praze a v roce 2011 byl dobrovolníkem na Stanici Žilina - Záriečie v rámci programu EVS, se kterou spolupracuje dodnes. V té době spoluzakládá grafickou dílnu Uutěrky, kde spolu se svojí ženou Pavlou sítotiskaří. Žije a pracuje v Lietavské Lúčce.

O ilustrátorce

Vytváří konceptuální ilustraci užitou pro velkou škálu projektů. Věnuje se tištěné i digitální ilustraci, od novinové a časopisecké tvorby přes beletristické obálky a dětské knihy až po tvorbu vizuálních stylů. Studovala na pražské UMPRUM v ateliéru ilustrace a mezi její ocenění patří prestižní výběr na Bologna Children Book Fair 2014 s knihou O Slonovi, který se bál výšky. Vytváří kolekci autorských ilustrovaných printů, které jsou zastoupeny v lokálních i zahraničních galeriích. Mezi její knihy patří například Nezapomenutelné události (2021), Nasycení pětitisícového zástupu (2021) či Velká kniha Jedu (2020).

 

Ilustrátor: Anastasia Stročkova
Nakladatel: Albatros/B4U
Počet stránek: 52
Formát knihy: 240x320

Nezapomenutelné sportovní události

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy