Monika Baudišová

Pikunikku - Japonský piknik

Obrazová encyklopedie o východoasijské zemi, která je podle mnohých cestovatelů „odlišná i svou odlišností“, přibližuje klipovitou formou tamní kulturní specifika s ohledem na reálie známé i neznámé. Kniha je určena dětem i dospělým. Je to sbírka vzpomínek a kuriozit z pohledu mladé české grafické designérky a studentky japonštiny, která pobývala v místní rodině a kreslila vše, co během svých cest poznala. Vedle zajímavostí z kultury, gastronomie a všedního života autorka nevynechává ani společenské jevy související s přetechnizací společnosti, komunikačními zvyklostmi Japonců či psychologií nastupující generace Z. Bystrozraký autorský portrét dnešního Japonska znásobil svá pozorování hravostí a humorem.

O autorce:

Monika Baudišová (*1989) je grafická designérka a studentka japonštiny. Na ELISAVA (Universitat Pompeu Fabra) v Barceloně vystudovala design a komunikaci. Spoluzaložila studio pinkpill, které se věnuje designu, animaci a ilustraci. Na Japonsku má Monika nejradši pikniky, opilé karaoke, onigiri z konbini a zvuky, které Japonci vydávají. Pikunikku je její knižní debut.

Ilustrátor: Monika Baudišová
Nakladatel: Labyrint
Počet stránek: 120
Formát knihy: 235 x 305

Pikunikku - Japonský piknik

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy