Radek Malý

Poetický slovníček dětem v příkladech

Že jsou slovníky nudné? A že básním nemůžeš nikdy rozumět? Slovník básniček tě přesvědčí, že tomu tak rozhodně není.

V Poetickém slovníčku dětem v příkladech objevíš, co je sonet, kaligram nebo limerick a co se skrývá za tajemnými názvy jako eufonie nebo absolutní báseň. A navíc nakonec zvládneš mnoho z toho, co se ti v této knížce představuje, také vytvořit! Kéž se ti takto naservírované poetické lahůdky rozplývají na jazyku.

O autorovi:

Radek Malý (*1977) je básníkem a překladatelem. V Olomouci vystudoval germanistiku a bohemistiku a dosáhl doktorátu. Živí se jako redaktor, překladatel a externí učitel na VŠ. Poezii, překlady, studie a recenze hojně publikuje i časopisecky. Připravuje vlastní antologie německé expresionistické poezie. S vlastní poezií uspěl v překladech do němčiny i v zahraničí. Píše rovněž pro děti, spolu s PaedDr. Hanou Mikulenkovou je autorem učebnic českého jazyka a literatury pro první stupeň základní školy a především autorského Slabikáře s ilustracemi Matěje Formana.
V nakladatelství Meander dále vydal podzimní příběh František z kaštanu, Anežka ze slunečnic a sbírku poezie Kam až smí smích.

O ilustrátorovi:

Daniel Michalík (*1974) vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě a VŠUP v ateliéru filmové a televizní grafiky u prof. Jiřího Barty. Během let 1993–2005 se více věnoval sklářské tvorbě a vystavoval v Praze i např. v Japonsku. V poslední době se věnuje hlavně grafickému designu, volné tvorbě a také knižní ilustraci.

  

Ilustrátor: Daniel Michalík
Nakladatel: Meander
Počet stránek: 32
Formát knihy: 190 x 150 mm

Poetický slovníček dětem v příkladech

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy