Stanislava Reschová

Pohádky do kapsy

Pohádky v této knížce jsou krátké, všechny se vejdou do kapsy. Na jejich přečtení postačí malá chvíle. Každá z nich však s sebou nese možnost hezkého času stráveného při společném čtení s předškolním dítětem či začínajícím čtenářem a při následném povídání.

V pohádkách se prolíná reálný svět s hravým světem fantazie. Při jejich čtení si děti nenásilným způsobem rozvíjejí jazykový cit a schopnost porozumět textu. Jednotlivé příběhy doplnila půvabnými ilustracemi Magda Veverková Hnčířová.

O autorce: 

Stanislava Reschová je autorkou pohádkových příběhů pro děti. Publikovala knížku Ježkovy voči a jiné pohádky, která získala roku 2010 první místo v literární soutěži o nejlepší původní moderní pohádku a nominaci na Zlatou stuhu 2013, dále knihu pohádkových příběhů O vlkovi se sklerózou (Mladá fronta), a Veselá kopa pohádek (Portál).

O ilustrátorce:

Magda Veverková Hrnčířová (*1977) - grafička, ilustrátorka. Po dokončení Střední umělecko-průmyslové školy v Ostravě studovala na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a posléze grafický obor na brněnském VUT. Od roku 2004 vykonává svobodné povolání a věnuje se zejména ilustrační a grafické tvorbě. Hojně spolupracuje na tvorbě knih s nakladatelstvím Grada Publishing. 

 

Ilustrátor: Magdalena Veverková Hrnčířová
Nakladatel: Portál
Počet stránek: 96
Formát knihy: 150 x 183

Pohádky do kapsy

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy