Daniela Fischerová

Pohoršovna

Tak jako zlobivé děti chodí do polepšovny, existuje i pohoršovna pro malá strašidýlka, která mají příliš měkké srdce a nechtějí nikoho strašit.V jedné třídě se sejde bludička Ťápota, sourozenci Vraždožrava a Mstižer Krutohlavovi, Ježibejby, Sudíček, který patří do čeledi Zlých sudiček, a několik hyperaktivních trpaslíků. A nastává jim hotové peklo.Ředitelka a jediná učitelka pohoršovny Zloberta Škudibertová se snaží z nich udělat řádná strašidla. Naštěstí se jí to moc nedaří, protože strašidelné děti jí statečně odolávají.Čeká je ale tuhý boj, v němž to s nimi chvílemi bude dost nahnuté!

 

O autorce: 

Daniela Fischerová (*1948), česká spisovatelka a dramatička, absolvovala v roce 1971 studium scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU; od roku 1972 působila ve Filmovém studiu Barrandov, v letech 1973–74 jako odpovědná redaktorka nakladatelství Orbis a poté ve svobodném povolání. Kromě vlastní literární činnosti se věnuje také pedagogice - vyučuje obor Tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého, jako pedagožka působila externě i na DAMU.

Daniela Fischerová je autorkou rozhlasových her, scénářů krátkých, animovaných i celovečerních filmů, povídek, knihy aforismů, spoluautorkou vědecko-populární
publikace Hvězdy a osudy a učebnice Občanská výchova pro 6.–9. ročník. Od poloviny 70. let se věnuje básnické a prozaické tvorbě pro děti. Z nedávno publikovaných děl pro děti jmenujme například převyprávění arabských pohádek Kouzelná lampa, či básnické sbírky Milion melounů Tetovaná teta. Za svoji divadelní a rozhlasovou tvorbu získala domácí i mezinárodní ocenění. 
Mezi její záliby patří jóga, astrologie a psychoterapie.

O ilustrátorce:

Jitka Petrová (*1975), animátorka, ilustrátorka a webdesignérka. Vystudovala filmovou a televizní grafiku na VŠUP, na stážích se věnovala animaci. Za diplomovou práci - počítačovou hru Krtčí výlety - získala v roce 2004 Cenu Josefa Hlávky a nominaci na Top Talent Festival ve Vídni. Za ilustrace ke knize V Tramtárii, tam je hej získala rovněž v roce 2004 Zlatou stuhu. Je autorkou výtvarné podoby večerníčkového seriálu Berta a ufo.

Ohlasy: 

http://www.radiojunior.cz

http://www.goodreads.com

 

Ilustrátor: Jitka Petrová
Nakladatel: Mladá fronta
Počet stránek: 120
Formát knihy: 180 x 225

Kniha vyhrála v této kategorii:

Literární část (Původní česká slovesná tvorba) - a) beletrie pro děti

Pohoršovna

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy