Pozvánka na slavnostní udílení Čestných listin IBBY17.1. 2015

Česká sekce IBBY a České centrum Mezinárodního PEN klubu
vás srdečně zvou na slavnostní udílení Čestné listiny IBBY 2014 - HONOUR LIST IBBY 2014

 

 

 

Ve čtvrtek 22. ledna od 17 hodin se v pražském PEN klubu sejdou tvůrci, kteří se v loňském roce dostali na prestižní "Čestnou listinu" (Honour List) IBBY za Českou republiku. Čestné listiny IBBY obdrží a o tvůrčí zkušenosti se s námi podělí:

 

 

Jindra Čapek za ilustrace ke knize V království mocných víl Marie-Catherine Le Jumel de Barneville a Countess d’Aulnoy (Euromedia - Knižní klub)

Radek Malý za sbírku veršů Listonoš vítr (Albatros Media)

Michaela Škultéty za překlad knihy Čik Wolfganga Herrndorfa (Argo)

Uvede Jana Čeňková, zazpívá Štěpán Růžička z pražské konzervatoře.

 

IBBY - Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu je nevládní organizace UNESCO.
Čestnou listinu IBBY (IBBY Honour List), do roku 1980 Čestná listina Hanse Christiana Andersena, získávají na návrh jednotlivých národních sekcí tvůrci knih, které vyšly v období mezi dvěma kongresy. Spisovatelům se diplom udílí od roku 1956, ilustrátorům od roku 1974 a překladatelům od roku 1978.

 

Po skončení pořadu následuje beseda a občerstvení se sklenkou vína.

Akce se koná: 

Klementinum 190, budova Národní knihovny / National Library building     

110 00  Praha 1 – Staré Město/ 110 00 Prague 1 – Old Town                                

Tel./Fax +420 224234343       centrum@pen.cz  www.pen.cz     

    

Pozvánka na slavnostní udílení Čestných listin IBBY

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy