Petr Sís

Ptačí sněm

Ptačí sněm je symbolický příběh.

Kniha inspirovaná perským eposem z 12. století vypráví o putování ptáků, kteří se rozhodnou najít svého pravého krále. Do čela pestrého hejna se postaví moudrý dudek, jenž ostatním nezapírá, že cesta k tajemné hoře Kaf bude daleká, plná překážek a nebezpečí. Víra a naděje se prolínají s bolestí a nejistotou. Než ptáci přeletí sedm údolí - Hledání, Lásky, Porozumění, Odstupu, Jednoty, Úžasu a Smrti - zůstane jich pouhopouhých třicet. Ti nejvytrvalejší ale nakonec svůj cíl najdou...

Příběh pro velké i malé čtenáře, kniha pro rodiče a jejich děti.

O autorovi:

Petr Sís se narodil v roce 1949 v Brně. Už více než 20 let žije v New Yorku. Jeho žena je Američanka, mají spolu dvě děti. Je autorem dvaceti knih, pro dalších více než padesát vytvořil ilustrace.

V češtině v poslední době vyšly tři jeho knihy: Strom života, Tibet s podtitulem Tajemství červené krabičky a Hrej, Mozarte, hrej.

V roce 2011 v ČR vychází jeho kniha Ptačí sněm, v překladu Viktora Janiše.

Ilustrátor: Petr Sís
Nakladatel: Labyrint
Počet stránek: 160
Formát knihy: 180 x 260

Ptačí sněm

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 30 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy