Magdalena Wagnerová

Ryba Chyba

Alegorické pohádkové podobenství o povedené-nepovedené rybě, která má problém udržet směr, s plaváním je trochu na štíru, a tak raději chodí po dně, protože má nohy. Jenže i když se někdo narodí nedokonalý, ještě to neznamená, že je k ničemu. Ryba Chyba má sice špatný zrak a nosí brýle, ale umí číst. Je jiná než ostatní ryby, a možná právě proto jako jediná dokáže zachránit domovský rybník, který byl vyškrtnutý ze Stříbropěnného seznamu, neboť zdejší vodník odešel na odpočinek, aby mohl nerušeně skládat básně…

O autorce:

Magdalena Wagnerová (*1960) vystudovala scénáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Od roku 1995 se věnuje hlavně knižní tvorbě. V roce 2000 s Ivanem Beránkem, Františkem Drtikolem a Pavlem Štefanem založila nakladatelství Havran, kde působí jako redaktorka. Je autorkou několika románů a mnoha knih pro pro děti.

O ilustrátorovi:

Zdeněk Netopil (*1948) vystudoval propagační gragiku na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Věnuje se jak ilustruci, tak malbě, grafice, typografii a kaligrafii. Je autorem poštovních známek zejména se sportovní tématikou. 

Ilustrátor: Zdeněk Netopil
Nakladatel: Havran
Počet stránek: 188
Formát knihy: 230 x 160

Ryba Chyba

Aktuality

O ceně

Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 25 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Knihy procházejí pečlivým výběrem odborných porot. Zlatá stuha je tedy garantem kvalitních dětských knížek. Prostřednictvím doprovodných programů, jako je putovní výstava ilustrací, výtvarné dílny, besedy a autorská čtení, navíc podporuje růst čtenářské gramotnosti, rozvoj vztahu ke knihám i kulturní vyžití dětí. Vyhlašovatelem ceny je Česká sekce IBBY – Společnost přátel knihy pro mládež, a spolupořadateli Klub ilustrátorů dětské knihy, Obec překladatelů, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Památník národního písemnictví. 

Partneři Zlaté stuhy